Premitra HP5 uzvar riepu “spīdzināšanas” testā
Sasniegumi

Jau saņēmušas atzinību no autosporta žurnālistiem visā pasaulē, Maxxis Premitra HP5 pasažieru automašīnu riepas ir sasniegušas vēl vienu virsotni: šoreiz tā ir uzvara Austrālijas autosporta žurnāla 2017. gada riepu testā.

Sidnejas Dragway trases izbraukšanai pie Mazda 6 stūres aicinot austrāliešu sacīkšu braucēju Renato Loberto, Wheels magazine (Riepu Žurnāls) izvēlējās astoņas automašīnu oriģinālā aprīkojuma 17 collu rezerves riepas un katru zīmolu testēja piecos posmos žurnāla ikgadējā "spīdzināšanas testā".

Astoņi izvēlētie zīmoli bija Bridgestone, Dunlop, Goodyear un Continental, kā arī Kumho, Laufenn, Momo un Maxxis. Citi populārie zīmoli, tostarp Pirelli, Michelin un Yokohama, piedalīties atteicās.

“Spīdzināšana” sākās ar slalomu, kas paredzēts, lai pārbaudītu riepas reakciju uz sānu triecieniem un spēju atgūties, te Premitra HP5 ieguva cienījamu vērtējumu - 9.44 no 10. Nākamā bija bremzēšana uz sausas virsmas, kur Maxxis uzrādītais rezultāts bija par 0,6 m īsāks, salīdzinot ar tuvākā sekotāja veikumu. Trešajā posmā bija jāizbrauc trases aplis, kur tika pārbaudīts katrs riepas snieguma aspekts kā kopums, lai novērtētu riepas vispārējo vadāmību un sadursmes novēršanas spējas. Šajā posmā Premitra HP5 ieņēma trešo vietu, atpaliekot tikai par 0,17 sekundēm, tās maksimālais rezultāts ir 0.96 G, tāpēc Renato sniedza komentāru, ka šīs riepas “labi izjūt”.

Kad kārta pienāca bremzēšanai uz slapjas virsmas, Premitra HP5 dominēja, ierindojoties pirmajā vietā ar nevainojamu 10 no 10 un uzrādot rekordu - par 1,6 metru īsāku bremzēšanas ceļu, salīdzinot ar otro labāko, Continental. Premitra HP5 uzrādīja par 2,5 m īsāku bremzēšanas ceļu, salīdzinot ar parasto riepu, un par 4,6 m īsāku bremzēšanas ceļu, salīdzinot ar Dunlop.

Pēdējais posms bija riepu trokšņa līmeņa pārbaude, un Maxxis ieņēma cienījamo dalīto otro vietu ar vērtējumu 4.91 no 5 ar rezultātu 58.5 decibeli.

Kad katra posma rezultāti tika apkopoti, uzreiz bija skaidrs uzvarētājs - Maxxis ar fenomenāliem 98,2% no kopējā punktu skaita. Apkopojot secinājumus, Wheels magazine raksta: "Maxxis Premitra HP5 izcēlās nevis vienkārši apsteidzot konkurentus, bet izdarot to ar tādu pārsvaru, ka ir pilnībā skaidrs, ka šīm riepām zem bremzēm ir kaut kas īpašs. Tās bija pietiekami ātras trases aplī, uzrādot trešo rezultātu, un, to darot, radās laba sajūta."

Komentējot uzvaru Wheels magazine 2017. gada riepu “spīdzināšanu testā”, Maxxis izpilddirektors Dereks MakMartins teica: "Wheels magazine 2017. gada riepu testēšanas pārskats iekļāva autobraucēju pirkšanas ieradumus, īpaši, kad runa ir par premium un augstas klases automobiļiem. Žurnāls norādīja, ka daži braucēji ir gatavi maksāt augstu cenu, lai savām automašīnām nodrošinātu labāko, bet daži cenšas ietaupīt, neapzināti apdraudot drošību un veiktspēju. Šīs striktās pārbaudes rezultāti pierāda, ka nav jāizvēlas vai nu viens, vai otrs. Autovadītāji gūst labāko no abiem aspektiem: nepārspētu veiktspēju un izdevīgu cenu.

"Tā ir vēl vienas trofejas pievienošana Premitra HP5 kolekcijai un pierādījums tam, ka šīs tiešām ir ārkārtīgi augstas veiktspējas riepas, kas atbilst visu vadītāju un tirgotāju prasībām".

01.03.2018