Maxxis riepu testēšanas poligons
Sasniegumi

Paplašinot zinātnisko izpēti un radot arvien jaunus produktus, kompānijas Maxxis speciālistiem kļuva skaidrs, ka ir nepieciešams jauns pasaules līmeņa izmēģinājumu poligons. Tas arī tika uzbūvēts un atklāts 2012. gadā, netālu no Šanhajas, piesaistot ekspertus un tehnoloģijas no visas pasaules.

Poligona platība ir 860000 kvadrātmetru un tā izbūve izmaksāja 150 miljonus ASV dolāru.

11 poligona segmenti ir paredzēti riepu testēšanai atšķirīgās disciplīnās: vadāmībā lielā ātrumā, bremzēšanā uz sausa un slapja seguma, trokšņu, izturības un vibrāciju līmeņa noteikšanā, akvaplanēšanā, kā arī citās.

Pagriezienos trase ir izvietota 45° leņķī, kas ļauj ilgstoši uzturēt līdz 210 km/h lielu ātrumu.

Pārbaudot riepu veiktspēju uz slapja ceļa seguma, trases iekārtas spēj nodrošināt pastāvīgu noteikta dziļuma ūdens kārtiņu. Tas ļauj veikt precīzus un reālajai videi atbilstošus mērījumus.

Tāpat trasē ir 13 dažādi segumi, kas atbilst reālām ceļa virsmām un ļauj inženieriem pētīt riepu uzvedību noteiktās situācijās.

Pateicoties šādām visaptverošām pārbaudēm, Maxxis riepas spēj uzradīt lieliskus rezultātus salīdzinošajos testos un ir iecienītas gan ikdienas braucēju, gan dažādu sacensību dalībnieku vidū.

29.04.2020